Середа, 13.11.2019, 04:37

УМВС України у Волинській області

Горохівський РВ УМВС

м. Горохів  вул. Шевченка, 27  8(03379)   тел. 2-15-38, 2-12-02

Інформація учневі та вчителю:

В систем правоохоронних органів створено службу кримінальної міліції у справах дітей (КМСД), основним завданням якої є:

·       Захист законних прав та інтересів неповнолітніх осіб;

·       Попередження, виявлення та припинення правопорушень вчинених неповнолітніми особами та відносно них;

·       Здійснення профілактичної роботи в навчальних закладах з метою інформування та попередження дітей про відповідальність за вчинення правопорушень;

·       Розгляд скарг та звернень громадян по фактах вчинення протиправних дій відносно неповнолітніх, посягання на їх права та законні інтереси.

Слід пам’ятати:

В разі вчинення будь-яких протиправних дій відносно неповнолітніх або при наявності інформації про можливе вчинення правопорушень неповнолітніми та відносно них необхідно звертатись до старшого оперуповноваженого кримінальної міліції у справах дітей Горохівського РВ УМВС України у Волинській області старшого лейтенанта міліції Скучинського Богдана Петровича за телефонним номером: 0951549435 або 102.

Адміністративні правопорушення, за які можуть нести відповідальність неповнолітні особи:

Ст. 44 КУпАП (незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах);

Ст. 51 КУпАП (дрібне викрадення чужого майна);

Ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство);

Ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім’ї);

Ст. 175-1 КУпАП (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях);

Ст. 178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадському місці у п’яному вигляді);

Ст. 183 КУпАП (завідомо неправдивий виклик спеціальних служб, в.т.ч. міліції);

Ст. 185 КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця);

Адміністративні правопорушення, за які можуть нести відповідальність дорослі особиособи в разі вчинення протиправних дій відносно дітей:

Ст. 156 ч. 2 КУпАП (порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами);

Ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім’ї);

Ст. 180 КУпАП (доведення неповнолітнього до стану сп’яніння);

Ст. 184 КУпАП (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей);

Слід не забувати:за вчинення двох або більше адміністративних правопорушень неповнолітнім на протязі періоду одного року, а також за вчинення будь-якого кримінального правопорушення працівник КМСД постановляє порушника на профілактичний облік КМСД до досягнення порушником повноліття або при наявності зразкової поведінки на протязі періоду одного року.

Шановні діти та батьки!

Слід пам’ятати, що за порушення закону наступає відповідальність, яка має свій негативний вплив та відображення на подальше майбутнє!

Перед тим, як прийняти рішення у вчиненні будь-якої дії сумнівного характеру проконсультуйтесь у правоохоронця, чи є подібні дії законними!

Вчинення правопорушення краще попередити, ніж нести відповідальність за скоєне!

З повагою!