Неділя, 22.09.2019, 21:40

ПОСВЯТА У ДОБРИКИ

Герої поруч

На виконання розпорядження Горохівської районної державної адміністрації від 17.11.2015 №301 «Про  заходи  у зв’язку  з Днем Гідності та Свободи» , листа відділу освіти райдержадміністрації від 18.11.2015 року

№ 980/21/2-15, Концепції національно-патріотичного виховання, з метою національно – патріотичного виховання школярів, у школі був проведений мітинг з нагоди відкриття пам’ятної дошки, присвяченої пам’яті загиблого воїна АТО Сливки І.В., та стенда «Герої поруч».

Запрошені представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, учасники Революції Гідності, волонтери, учасники АТО.

Ведучі мітингу

Учні 11 класу: Луцюк Андрій, Яцюроа Дарина

Виступ директора школи В.М. Савчука

Волонтер міста Магурчак В.

Дружина Ігоря Сливки Тетяна Сливка

Учні 9 – Б класу виконують пісню «Не твоя війна»

Боже слово отця Романа

Савчук  К. учениця 9 – Б класу -  декламатор

Захарко А. учень 9 – А класу - декламатор

Вчитель музичного мистецтва Онищук О.О. та учні школи виконують пісню «Нам потрібне   мирне небо»

Виступ Довгополової Е.А

Вчитель музичного мистецтва Онищук О.О  виконує пісню «Дай Боже, сили нашим солдатам»

До слова методист районного відділу освіти і науки О.С. Підлужна

Учні 10 класу приймають прапор від учасників АТО

Відеолист захисникам України ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. І. Я. Франка м. Горохів

9 листопада–День української писемності та мови

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли екс-президент УкраїниЛеонід Кучма, на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства, видав Указ № 1241/97.

У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам'ятника Нестору Літописцеві, відзначають кращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою.
     Також в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щорічно долучаються понад 5 млн. учасників з 20 країн світу, у тому числі учні нашої школи.
     Крім того, в День української писемності та мови, традиційно проходить радіо-диктант національної єдності. Ця акція булла розпочата в 2000 році і ось уже п’ятнадцятий рік поспіль збирає тисячі українців як в Україні, так і за кордоном, демонструючи солідарність тих, хто любить і шанує рідне слово і мову.
Цього року пройшла ювілейна 15-я акція, яка вперше офіційно отримала статус міжнародної (диктант писали українці з Австралії, Китаю, Польщі).
Це не лише перевірка знань української мови, а й заохочення до вживання, популяризації, захисту і сприяння розвитку державної мови.

Учні та вчителі нашої школи також долучилися до цієї акції. Вже о 11 годині писали диктант в інформатичному кабінеті. Де з допомогою вчителя інформатики Кулая Валерія Слав’яновича мали змогу чути диктант по радіо, від автора шкільних підручників з української мови та літератури Олександра Авраменка.
«Диктант був важким тому, що я не знала написання багатьох слів»,- бідкається маленька  учениця    класу.
«Справді, навіть у мене виникали труднощі під час письма»,- признається Оксана Анатоліївна, вчителька української мови і літератури.
Та попри все учні мали змогу показати свої знання, а вчителі – перевірити їх. Адже написати диктант без жодної помилки вдалося лише двом з 15 227. Ними виявилися восьмикласниця із Житомира Дана Памірська і 72-річна пенсіонерка зі Львова Ольга Чупик.

Олександра Конопацька

Президент Шкільної республіки