Неділя, 22.09.2019, 21:41

Рідній сонячній Волині

Ольга Юріївна Кутас, разом зі своїми розумними і веселими четвертокласниками провели дійство, яке назвали "Сонячна Волинь". Малі краєзнавці розповіли присутнім у залі ровесникам, вчителям, батькам всю істрію славної землі. Відшукавши найгарніші і найдоступніші слова про Україну, про Волинь, Горохівщину і рідне місто. Розповідь оздобили милозвучними віршами, прикрасили наймелодійнішими піснями у дзвінкоголосому виконанні. Багато хвилин присвятили Пісняру, автору гімну Волині і "пісні про Горохів", збірки "Волинь моя", Заслуженому працівнику культури України, Почесному громадянину Волині, горохівчанину Степану Кривенькому.

Із калинового грона його неповторних пісень вибрали найніжніші, найліричніше. Тож раділа Волинь, вслухаючись у жайворів спів закоханих у неї майбутніх творців своєї долі. Їм, цим чудовим хористам і вокалістам, є з кого брати приклад. Адже поруч співала і улюблена вчителька, і мама Мирославчика Генсецького Оксана, і тато Софієчки Андрій Манзій. І вчитель, який обдарований талантом у серці кожного свого учня розгледіти зерня любові до музики, Володимир Онищук.
  Поміж цієї творчої краси очей не можна було відвести від мальовничих краєвидів рідної землі, з яких Ольга Юріївна, випробувавши себе в ролі режисера, створила два фільми «Сонячна Волинь» і «Мій Горохів».
  Словом, важко описати словами ті прекрасні емоції, якими ці маленькі сонечка зігрівали великою дитячою любов’ю нашу рідну Волинь. Чулося, бачилося, відчувалося, що почувалися вони найщасливішими дітьми серед найрідніших людей, у світлиці, в якій їм повсякчас добре, як удома. А гостинність, притаманну українському роду, милі волинян очки і волиняни засвідчили великим пишним короваєм, який Ольга Юріївна на хрещатому рушникові піднесла директору школи Віктору Миколайовичу.

"Нема на світі України, немає другого Дніпра"

- так красномовно назвали свої намистини творчості, подаровані ювілею Т.Г.Шевченка, учні нашої школи.

Вчителі української мови і літератури Оксана Пилип"юк і Світлана Глушко , працюючи зі своїми розумниками-школярами над сценаріїєм літературно-музичної композиції, постаралися , щоб був він не лише цікавим, а й різножанровим, зрозумілим і наймолодшим, і найстаршим франківцям.

Портрет Шевченка у вишиванках, його книги у багатющій книжковій експозиції , картини, вималювані з героїв його творів Олександрою Конопацькою! Кожне слово ведучих Івана Малишка, Дарини Тимчушин, Марії Гнатюк, Андрія Луцюка про Пророка сприймалося життєдайним промінцем для духовності. І діти, і дорослі в щирому захопленні заслухалися віршами, які декламували Вадим Голас, Олександра Конопацька, Сергій Захарко, Назар Дуда, Світлана Веремчук, Дарина Яцюра. Обравши разом із вчителем музики для виконання пісні на слова Т.Г.Шевченка, їх гарно заспівали Вадим Клачук, Анна Демчук, Оксана Сидорук, учні 6-А класу.

Ці чудові хвилини були настільки зворушливими, сонячними шаною до Кобзаря, джерельними вірою у незгасність сонця Тарасової мудрості, настільки дано Богом світлою бути дитячій душі.

Як сказав у вдячному слові вчителям і учасникам дійства директор школи Віктор Савчук, такими освітянами і учнями гордиться школа.

Еколого - просвітницька робота в дії

Щорічно, коли весна повноправно господарює у нашому краї. Волинський обласний еколого- натуралістичний центр залучає до участі у конкурсі учнівські колективи (агітбригади) з метою підвищення рівня екологічної просвіти та природоохоронної діяльності.
   Агітбригада «Еко – надія» нашого навчального закладу уже вкотре приймає участь у конкурсі. У цьому році виповнилося 5 років із часу заснування колективу, який пропагує бережне ставлення до природи.
   Виборовши почесне І місце на районному етапі змагань, «Еко – надія» достойно представляла свою агітаційну та просвітницьку роботу на сцені обласного лялькового театру, отримавши ІІ місце серед 10 команд.
   Звичайно, кожне змагання команд – це боротьба за призове місце та почесне звання найкращої команди.
   Учасники команди Ладика Софія, Лотоцька Катерина, Зозуля Лілія, Терновик Софія, Окис Неля та Здрилюк Аліна на високому рівні презентували роботу своєї агітбригади, присвяченій темі «Збережемо первоцвіти»: порушили актуальні екологічні проблеми Волині та нашого міста, відобразили тісну співпрацю колективу із державними та громадськими екологічними організаціями, організацію та результативність проведеної роботи, активно залучили до активізації аудиторію.
   Презентація діяльності колективу «Екологічна просвіта в дії» та творчий виступ характеризувався високим рівнем виконавської майстерності, режисури та хореографічної постановки, креативним підходом до художнього та ілюстративного оформлення.
   Перемозі агітбригади «Еко – надія» посприяли керівники екологічного колективу Киричук О.Р. та Шеренговська Н.Є. у творчому задумі та оригінальності постановки. Хореографічній постановці та художньому оформленню завдячуємо Баб’юк Т.Ю. та Рубелеві Б.Є. та учневі 9- го класу Трачуку Миколі за музичне оформлення виступу.
   І як казали учасники «Еко – надії»: «Про жорстокість і байдужість пропонуємо забути. Ми – приклад для менших, для старших – гордість, достойна зміна і доведем це неодмінно!» Тому бажаємо успіхів та результативності в екологічній та просвітницькій діяльності і нехай збудеться мрія: красу зберегти для нащадків на віки!